Włodawski PULSAR w projekcie Sally Ride EarthKAM@Space Camp

Szkolne koło astronomiczne PULSAR Nasze dzialania Włodawski PULSAR w projekcie Sally Ride EarthKAM@Space Camp

Nasze dzialania

Włodawski PULSAR w projekcie Sally Ride EarthKAM@Space Camp

Posted By Administrator aka Prezes

Członkowie Szkolnego Koła Astronomicznego PULSAR, działającego od dwudziestu już lat przy Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie, w dniach 10-13 listopada b.r. uczestniczyli w 50-tej Misji edukacyjnego projektu Sally Ride EarthKAM@Space Camp sponsorowanego przez NASA. Projekt pozwala uczniom z całego świata zgłaszać propozycje wykonania z orbity okołoziemskiej fotografii określonych punktów na powierzchni Ziemi przy pomocy kamery znajdującej się na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Wykonane zdjęcia przekazywane są następnie na Ziemię, po czym uczniowie mogą je oglądać, analizować i pobierać poprzez specjalną stronę internetową projektu.

W bieżącej misji zarejestrowano 263 kont. Wykonano 5217 zdjęć zamówionych przez 19485 uczniów z całego świata biorących udział w przedsięwzięciu. W tej grupie uczestników znalazło się trzydziestu członków i sympatyków włodawskiego PULSARA, którzy zamówili wykonanie 250 fotografii. Nie wszystkie otrzymane fotografie spełniają oczekiwania, a szczególnie te, które miały przedstawiać Ziemię Włodawską i Lubelszczyznę ze względu na niesprzyjającą pogodę i dość grubą pokrywę chmur uniemożliwiającą wykonanie dobrych zdjęć. Rekompensatą są jednakże przepiękne fotografie z innych zakątków naszego globu ukazujące niezwykłą urodę Ziemi. Wśród możliwości wykorzystania tak bogatego materiału zdjęciowego warto wymienić takie dziedziny wiedzy czy dyscypliny naukowe jak m.in.: nauki o Ziemi, sozologię, technologię, matematykę, nauki związane z Kosmosem, wiedzę na temat NASA oraz ISS, czy też „Language Arts” w sensie szeroko rozumianej w różnorodnych kontekstach sprawności językowej.

Członkowie Koła PULSAR marzą o zorganizowaniu wystawy – „z prawdziwego zdarzenia” – prezentującej piękno Ziemi widzianej z Kosmosu, ponieważ rozdzielczość uzyskanych fotografii pozwala na ich wydruk w formacie spełniającym wymóg tego rodzaju ekspozycji. Póki co wybrane zdjęcia dostępne są w galerii na tej stronie internetowej.

Zarówno grupa, jak też i każdy z uczestników indywidualnie otrzymają certyfikat potwierdzający udział w projekcie.

Written by Administrator aka Prezes

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress Theme: Mediaphase Lite by ThemeFurnace.